Harta e ishujve Solomon

Tërmet me magnitudë 8 në ishujt Solomon

Një tërmet me magnitudë 8 ka goditur ishujt Salomone. Lajmi u dha nga Qëndra e alarmeve tsunami në Paqësor, e cila ishte e para që e lëshoi alarmin për tsunami. Sizma u lokalizua në një thellësi prej 167 km nën Bougainville, provincës më në lindje të Guinesë së re, ku vendi dhe ishujt në jug të paqësorit formojnë një arqipelag. Lajmi u dha nga zv. drejtori i agjencisë gjeofizike të Port Moresby. Nuk ka të dhëna për dëme apo viktima.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet