Tetë të vdekur pas zjarrit në një ndërtesë

Një zjarr i konsideruar i qëllimshëm, në një ndërtesë të Parisit, në rrugën e 16, shkaktoi viktima dhe të plagosur sipas Prokurorit Publik të Parisit, Remy Heitz. Zjarrëfikësit arritën të ndërhynin në kohë, por flakët e shpejta u morën jetën tetë personave. Ato plagosën edhe 31 të tjerë. Sipas prokurorisë, po punohet për të zbuluar motivet që çuan gruan e arrestuar, e cila dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme. /Ata/

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet