Tronditet përsëri qendra e italisë: 6,5 ballë tërmet. Shëmbet kisha historike, nuk ka viktima

Italia lëkundet përsëri nga një tërmet prej 6,5 ballë me epiqëndër në rajonin e le Marches. Tërmeti u rregjistrua në orën 07,40 dhe ka pasur epiqendër zonën pranë Norcias, 10 km në thellësi. Shumë ndërtesa dhe kisha të vjetra janë shëmbur. Lëkundjet e tërmetit janë ndjerë në Romë, Perugia, Firenze, dhe në shumë zona të tjera në qëndrën e italisë. Në zonën e Arquanta del Tronto dyshohet për viktima. Një kishë është shëmbur në Tolentino. Për arsye sigurie është mbyllur metroja në Romë, duke bllokuar kështu lëvizjen e qindra e mijëra njerëzve.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet