Trump-Kim: Butoni im bërthamor është më i madhi. Koreja e Veriut rihap kanalin e komunikimit me Jugun

Kjo është një garë për butonin bërthamor midis Donald Trump dhe Kim Jong-un. Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong-un sapo ka deklaruar se" butoni bërthamor është gjithmonë në tryezën e tij ". “Informojeni atë njeri nga ai regjim i lodhur se edhe unë kam butonin bërthamor, dhe është shumë më i madh dhe më i fuqishëm se i tij ", është kundërpërgjigjur presidenti i Shteteve të Bashkuara. "Ne kurrë nuk do të pranojmë një Kore të Veriut të armatosur", përsëriti ambasadori i SHBA në OKB. Udhëheqësi i Koresë së Veriut 'vlerëson' mbështetjen për paqen, ndaj do të diskutojë pjesëmarrjen në Olimpiadën Dimërore dhe pranon bisedimet më 9 janar me Korenë e Jugut.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet