Trump paralajmëron Korenë me bombarduesit bërthamorë B52

Forcat Ajrore të SHBA do të lëshojnë një paralajmërim për Korenë me anë të bombarduesit e saj strategjik, me mbushje bërthamore. Trump tha se janë të gatshëm për të vepruar, edhe nëse është e nevojshme, brenda 24 orëve. Kjo është për shkak të tensioneve në rritje midis Trump dhe Koresë së Veriut. Disa raporte të medias thonë se bombarduesit B52 janë përdorur vetëm në Luftën e Ftohtë. Donald Trump, tha se regjimi i Kim Jong-un duhet të jetë gati për gjithçka. Ministri i jashtëm britanik është kundër presidentit amerikan Donald Trump në luftën kundër Phenianit. Duke folur në konferencën vjetore në Chatham House në Londër, kreu i Zyrës së Jashtme rikujtoi rreziqet që vijnë nga arsenali i Kim Jong Un, i cili është gati të bëjë një realitet kërcënimin e tij për ta reduktuar Nju Jork në hi

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet