Trump përshëndet ndihmën e Rusisë dhe Kinës në çështjen koreanoveriore

Presidenti amerikan, Donald Trump përshëndeti sot, një ditë pas takimit mes Kim Jong Un dhe Vladimir Putin, ndihmën e Rusisë dhe të Kinës në dosjen koreanoveriore. “Ne po bëjmë shumë progres mbi Korenë e Veriut. Kam qenë i vëmendshëm ndaj deklaratave të presidentit Putin. Ai do gjithashtu që kjo të arrihet”, deklaroi Trump që nga Shtëpia e Bardhë. “Shpresoj tek ndihma e Rusisë dhe Kinës”, shtoi ai.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet