Donald Trump, Presidenti republikan i SHBAsë

Trump: dërgojmë armatën në Korenë e veriut

SHBA kanë rritur tonet me Korenë e veriut. "Po u dërgojmë ushtrinë", ka thënë Presidenti republikan Donald Trump, për Fox business network duke iu referuar flotës ushtarake Carrier Strike Group 1 e cila është nisur për në gadishullin korean. Presidenti shtoi se kishin dhe nëndetëse shumë të fuqishme. "Këtë mund ta them hapur", shtoi Trump.

Author

Shkruaj një koment

0 Komentet