Aroma për gatim

Lulëzojnë tani dhe mund t'i kemi tërë verën për të gatuar. Lërini të thahen në hije, i ruajnë aromat gjatë gjithë stinës së dimrit

Lulet kanë aromë më shumë sesa gjethet e bimës. Vlerësohet sidomos nga ata që duan të përgatisin përbërje bimësh për çaj, por mund të vihet dhe në salladë. Koper: Për shkak të shijes së saj të forëe dhe pikante, kjo bimë konsiderohet si një zëvendësues i mirë i kripës. Merrni pak prej luleve të saj dhe vërini të ziejë me zarzavate, i jep një shije të veçantë, kur ftohet gjella. Borziloku: Momenti më i mirë për ta mbledhur është kur lulëzon. I jep një aromë të freskët mishit në zgarë dhe guzhinës së stinës. Bën mirë të thahet sepse përmirëson aromën e saj.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet