Bimët dhe erëzat që forcojnë sistemin imunitar

Frika për t’u prekur nga gripi, në këtë vjeshtë që po afrohet, prek shumë prej nesh, burra dhe gra. Dhe ndërsa ne të gjithë (pak a shumë) kemi mësuar të lajmë duart, të respektojmë distancat e sigurisë dhe mbi të gjitha, mbajtjen e maskës, tani është koha për të mësuar sekretet natyrore që e bëjnë sistemin tonë imunitar të pamposhtur. Për të forcuar sistemin imunitar dhe në këtë mënyrë, për të parandaluar rrezikun e sëmundjeve sezonale, mund të filloni duke konsumuar disa barëra dhe erëza, thjesht futini në dietë.

Detox i vjeshtës, një strategji e shkëlqyeshme për forcimin e sistemit imunitar: Shumë prej nesh arrijnë në vjeshtë të stresuar dhe me trupin në gjendje të lodhur , për shkak të njërës prej tyre shuma e zakoneve të këqija të ngrënies, pak gjumë, abuzimi me substanca të tilla si nikotina, alkooli dhe ilaçet.

Epo, mos harroni se nëse trupi është i lodhur, simptoma të tilla si dobësia, gjithashtu do të shfaqet një ulje e mbrojtjes imune. Organet përgjegjëse për detoksifikimin, dmth veshkat, zorrët, mëlçia, por edhe lëkura dhe sistemi limfatik, janë të parët që kanë nevojë për një veprim detoksikimi, sepse janë hiper të kërkuara. Disa rregulla të mira të sjelljes janë të mjaftueshme, duke filluar me pirjen e dy litrave ujë mineral natyral në ditë, duke e zgjedhur atë me një mbetje fikse shumë të ulët. Mos humbisni çajrat bimorë, infuzionet, ekstrakte frutash dhe perimesh, për të grumbulluar ujë shtesë dhe në rastin e ekstrakteve, kripërave minerale dhe vitaminave të vlefshme. Ngrënia e ushqimeve me: yndyrna shtazore, vakte të gatshme dhe produkte industriale, produkte të pasura me sheqer, miell të rafinuar, por edhe produkte qumështi, suxhuku, mish të kuq, ushqime në kuti Edhe vetëm një javë pa këto ushqime mund ta ndihmojë shumë sistemin tuaj imun. Ah, dhe fillo ditën duke pirë një gotë ujë, lëng panje, lëng limoni dhe një majë piper të kuq.

Dy vajra esencialë të vjeshtës: Nëse keni një makth për ta gjetur veten të etur në shtrat, me probleme të ftohjes, kollës, ngjirjes së zërit, dy vajra esencialë kundër gripit gjithashtu ia vlen të bësh miq. Asgjë mrekulli, natyrisht, por kini kujdes se vaji esencial i eukaliptit dhe vaji i rozmarinës janë shumë të dobishëm për të luftuar lodhjen dhe dobësinë, e cila shpesh përfaqëson paradhomën e gripit, por edhe për të luftuar simptomat e ftohjes. E para ka një efekt antiseptik, antibakterial, dekongjestionant në traktin respirator. Ju mund të përzieni 3 pika në vaj bajame të ëmbël ose jojoba, duke masazhuar përzierjen në zonën e gjoksit dhe qafës, si për të parandaluar, ashtu edhe për të zvogëluar kollën dhe ftohjet.

E dyta ndihmon në zbutjen e mukusit dhe qetëson traktin e sipërm respirator, si dhe i jep gjallëri fazës së rimëkëmbjes. Për të përfituar nga efektet e tij të dobishme, unë rekomandoj të hidhni 2-3 pika në një tenxhere me ujë. Me një peshqir klasik mbuloni fytyrën dhe mbani sytë fort të mbyllur, merrni frymë me avull aromatik për të paktën 5 minuta në ditë.

Cilat barëra dhe erëza duhet të përfshihen në dietën e vjeshtës, për një sistem imunitar të fuqishëm dhe efikas?

Kanella: Kanella është një mrekulli e vërtetë: ndihmon në parandalimin e infeksioneve dhe forcon sistemin imunitar, parandalimin e rrezikut të infeksioneve. Ju mund të shtoni një spërkatje në qullin tuaj të mëngjesit ose kosin, është i shkëlqyeshëm në ëmbëlsira dhe për aromatizimin e çajit, qumështit dhe çajrave bimorë.

Hudhra: shpesh e lënë në hije nga aroma e athët, ajo ka veprime të pabesueshme antiseptike dhe antioksidante. Allicina, e pranishme në hudhër dhe gjithashtu në qepë, ndihmon në rast ftohjeje dhe gripi. Gjithashtu rregullon presionin e gjakut. Idealja është të shtoni disa shirita të papërpunuar në pjatat e ndryshme të këndshëm dhe në supë. Shafran i Indisë: Kjo erëz përmban një përbërës aktiv të vlefshëm të quajtur kurkumin dhe përdoret prej shekujsh për vetitë e tij antioksiduese, antibakteriale dhe anti-inflamatore. Mund të jetë shumë i dobishëm gjithashtu në rast të sëmundjeve të mushkërive.

Karafil: karafili garanton një përfitim të dyfishtë, anti-inflamator dhe antioksidues. Ju mund ta vini ujin në një enë dhe t'i lini të ndërthuren, duke marrë një lloj larje të ngrohtë të gojës, ideale për trajtimin e kollës së thatë dhe dhimbjes së fytit.

Xhenxhefili: konsiderohet një super ushqim, kjo rrënjë ka një numër të madh të vetive terapeutike. Konsumimi i tij forcon sistemin imunitar, ndihmon në ruajtjen e peshës dhe përfundimisht qetëson problemet me tretjen. Ndihmon edhe me dhimbjet e kokës, të përzierat dhe dobësitë.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet