Flokë dhe thonj të dobët? Lexoni këshillat dhe recetat tona

Nëse jeni duke humbur shumë flokë dhe thonjtë ju këputen shpejt, ju duhet ta hani këtë përzierje që do t’jua rekomandojmë çdo ditë! Në këtë artikull, ne do t'i kushtojmë vëmendje të veçantë gjëndrave të veshkave. Këto gjëndra janë shumë të rëndësishme për funksionimin e trupit. Ato janë të vendosura pranë veshkave, dhe mund të shkaktojnë shqetësime gjumi, thonjtë e dobët dhe humbjen e flokëve.

Kjo me marrjen e kësaj përzierje, imuniteti ynë forcohet, përmirësohet metabolizmi dhe rregullohet presioni i gjakut në trup. Përveç kësaj, këto produkte janë kaq të rëndësishme sa ju ndihmojnë në lehtësimin e stresit dhe parandalimin e shumë problemeve shëndetësore. Për fat të keq, jeta moderne na ekspozon në një stres të vazhdueshëm dhe pagjumësi. Kjo recetë do t’ju ndhmojë mjaft në përmisimin e shqetësimeve tuaja.

Përbërësit:

Një grusht arra

Një lugë me gjethe majdanoz (të thatë)

Një lugë mjaltë

Një copë xhenxhefil rreth 3 cm

Rrush të thatë

Përgatitja:

Përzieni të gjithë përbërësit dhe më në fund shtoni mjaltë, rrush të thatë dhe xhenxhefil dhe përzieni sërish derisa të formoni një masë homogjene. Konsumoni dy lugë të këtij ilaçi natyral në mëngjes për dy ose tre herë në javë. Me këtë recetë, ju mund të siguroheni shkëlqimin e flokëve tuaj, forconiforconi thonjtë apo përmirësoni ndjeshëm gjumin. Për ata që vuajnë nga hipertensioni, ata do të duhet të përgatisin këtë recetë pa xhenxhefil.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet