Geteau me kunguj të pjekur

Geteau me kunguj të pjekur është një pjatë ftuese dhe e shijshme. Një recetë e thjeshtë e përsosur për verën, e mirë si e nxehtë edhe e ftohtë do t'u pëlqejë si të mëdhenjëve si të vegjëlve.

Me këto ditë të nxehta dhe me diell, shijimi i një pjate të parezistueshme si Geteau i kungujve të pjekur është zgjidhja ideale që i vë të gjithë në marrëveshje. Një version i shijshëm dhe "më i gjelbër" i atij klasik, sepse kungujt do t'u pëlqejnë të rinjve dhe të moshuarve: të butë brenda dhe të freskëta jashtë, do të jenë të shijshme, si të pjekura ashtu edhe të ftohta.

Geteau kungulli i njomë i pjekur është një pjatë e plotë, e bazuar në perime me shtimin e proshutës dhe djathit. Një recetë e shpejtë dhe e lehtë por mbi të gjitha shumë praktike sepse mund ta përgatisni paraprakisht, për shembull në mëngjes, dhe më pas gatuajeni më vonë pak para darkës.

Në vetëm 20 minuta mund të përgatisni brumin, i cili më pas do të gatuhet në furrë për rreth 25 minuta: gjithsej 45 minuta për tërë përgatitjen. Ne do të përdorim kunguj të njomë Roman dhe gjithashtu lule kungulli për një prekje unike të freskisë.

Përbërësit:

• 4 kunguj të njomë romakë pa lule

• 2 vezë

• 2 patate të mëdha me fletë të verdha

• 130g djathë parmixhan të grirë

• 80g proshutë të prerë

• 1 qepë të madhe

• 180g djathë scamorza të ëmbël

• 50g bukë bukë

• 3 lugë djathë parmezan për mirëmbajtje

• kripë dhe piper

• borzilok i freskët

• vaj ulliri ekstra i virgjër

Përgatitja: Si hap të parë, qëroni patatet dhe prejini ato në katër pjesë, vloni një tenxhere me ujë të nxehtë dhe më pas zhytini brenda. Ndërkohë, kur patatet janë duke gatuar, në një tigan që nuk ngjit, ngrohni pak vaj ulliri ekstra të virgjër, vendosni qepën e prerë në feta të holla dhe gatuajeni 2 minuta në nxehtësi të lartë.

Lani dhe qëroni kungujt, prejini ata në copa të vogla së bashku me lulet e kungujve dhe më pas hidhni gjithçka në tiganin me qepë. Gatuani për rreth 10 minuta. Nxehim furrën në 190 ° dhe lyejmë me gjalpë një tepsi të mesme me skaje të larta.

Merrni një tigan të vogël, vendosni proshutën e grirë në të, pastaj e vendosni me zjarr derisa të bëhet krokant dhe i kaftë.

Në një tas të madh vendosni patatet e pjekura, kungullin i njomë dhe qepën e grirë, vezët, borzilokun e copëtuar dhe proshutën e freskët. Përziejini me një pirun, hidhni kripë dhe piper sipas dëshirës tuaj. Pritini djathin scamorza në kube të vogla dhe shtojeni në brumin e përgatitur. Hidhni masën në tavën e lyer me gjalpë dhe spërkatni sipërfaqen me thërrime buke dhe 3 lugë djathë parmezan të grirë. Një lyerje të hollë me vaj dhe e pjekim për 20 minuta në 190 °. Vendoseni grill për 3-4 minutat e fundit dhe më pas nxirrni nga furra kur të jetë kafe e artë.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet