Honolulu ofron për turistët masazhe nga oktapodët

Gjatë stinës së pranverës brigjet e Honolulit mbipopullohen me oktapodë që ofrojnë masazh falas për këdo që noton aty pranë.Mund të duken të frikshëm në habitatin e tyre, por disa turistë zgjedhin çdo vit Honolulun jovetëm për bukuritë natyrore dhe plazhet e virgjëra, por edhe për masazhin e oktapodëve teksa notojnë.Ky fenomen, shto këtu edhe bukuritë dhe ujërat e kristalta të ishullit e bëjnë atë një ndër destinacionet më të vizituara në këtë periudhë të vitit, ku përvoja më e mrekullueshme padyshim që mbetet masazhi i oktapodëve.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet