Shtëpia e Sake Sakeya, Milano (Itali)

Milano bëhet kryeqyteti botëror i kulturës japoneze: hapet shtëpia e Sake Sakeya

Mendonit se do të ishte e mundur të imagjinonit një shtëpi dedikuar vetëm sakesë? Dicka e tillë është e mundur. Ku? Në Milano, sigurisht. Metropoli i Milanos është padyshim qyteti italian nga i cili është përhapur, që nga fundi i viteve nëntëdhjetë, gastronomia dhe shtëpia e Sakesë. Kryeqyteti Lombard mban edhe një herë vendin e parë me inventarin më të madh të tendencave të reja nga Japonia.

Shtëpia e sakesë u hap më 14 dhjetorin e vitit 2016. Projekti i vetëm i këtij lloji, është edhe një dyqan dhe një bar koktej, ku traditat e lidhura me pijen më të njohur të vendit të lindjes së diellit bashkohen me shijet e kulturës së saj.

"Dizajni i brendshëm - thotë drejtori artistik Flavio Angiolillo - është një rrëmujë e organizuar: misioni ishte të gjenim një identitet për Sakeya për ta bërë atë më ndryshe se ambientet në Milano, kështu që kam vendosur të rikrijoj një Japoni të cilësisë së mirë." Për ta bërë këtë, ai ka përdorur një seri të elementeve dhe trukeve të mobiljeve që ta bënte këtë tempull unik. Nëse për një moment duket sikur hapësira zgjerohet, aty ndodhet një dhomë e vogël për dy të dashuruar. Në zonën bistro, protagoniste është pija alkoolike. Një mur 10 metra i lartë dominon skenën, i mbushur me sake të ndriçuar që të krijojë një ambient të përsosur për t'ju përkushtuar leximit të menusë. Një mobilje që funksionon si një punë e vogël e artit grafik, si dhe një ftesë për të zbuluar kuzhinën e vërtetë japoneze, ku sushit i është përkushtuar vetëm një faqe, dhe në mes të pjatave - enët e mbuluar me mish të tymosur, të pjekur në zgarë dhe të alternuar me shijet delikate të gatimit me avull - ju mund të shijoni shpirtin e vërtetë të shijes së disa provincave japoneze.

Perlë e vërtetë lokale, statuti i sakesë, nga verërat më klasike deri në ato më të vjetrat, të pasura me shënime, aroma dhe shije. Për t'i ritreguar janë prodhuesit dhe anëtarët e stafit, të përbërë ekskluzivisht nga sommelierët e sakesë. E lindur nga një ide e Lorenco Ferraboschi dhe Maiko Takashima, themeluesit e Kompanisë së sakesë. Kjo shtëpi e parë është një projekt që gëzon patronazhin e drejtpërdrejtë të prefekturave japoneze, të interesuara në promovimin jashtë territorit të traditave të tyre.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet