Mjekja Kola: Qëndroni larg njëri-tjetrit sot, që nesër të jemi të gjithë bashkë

Mjekja Mira Kola ka ndarë një mesazh për të gjithë qytetarëve, duke i kërkuar atyre që të qëndrojnë fizikisht, larg njëri-tjetrit, në mënyrë që e nesërmja t’i gjejë të gjithë bashkë.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar mesazhin e saj, ndërsa ka bërë apel për të respektuar rregullat e reja për kufizimin e lëvizjes.

“Ne do t’ia dalim edhe kësaj radhe. Ne do t’ia dalim nëse bëhemi të gjithë bashkë. Do t’ia dalim duke luftuar në luftë për jetën, në luftë për të mposhtur frikën sepse do të jemi pranë pacientëve tanë, duke shërbyer me pasion, profesionalizëm e përkushtim. Qëndroni larg njëri-tjetrit sot, që nesër të jeni të gjithë bashkë”, thotë mjekja Mira Kola.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet