Moti i qetë dhe me kthjellime, pushimet mund të vazhdojnë!

Moti për sot do të jetë i kthjellët në të gjithë territorin e vendit. Në mesditë, vranësirat do të bëhen prezente kryesisht përgjatë relieveve malore dhe kodrinore. Në zona të izoluara në Veri/Verilindje, parashikohet reshje shiu. Era do të fryjë e lehtë e mesatare me drejtim Veriperëndim 1-8m/sek, pasdite dhe në mbrëmje në brigjet e Jonit ere e vrullshme deri në 15m/sek. Valëzimi i forcës 2-3, kryesisht në Jon.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet