Moti sot, temperaturat deri në 36 gradë

Meteorologët parashikojnë për sot, vranësira dhe kthjellime. Në det moti do të jetë i kthjellët përgjatë maleve do të ketë zhvillim vranësirash. Era do të fryjë me drejtim Juglindje - Veriperëndim, e lehtë e përkohësisht mesatare në bregdet, duke u shoqëruar me valëzim 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla

Shkodër 23/34 diell

Kukës 20/33 diell / re

Lezhë 23/33 diell

Dibër 18/32 diell / re

Durrës 22/33 diell

Tiranë 23/36 diell / re

Elbasan 22/36 diell / re

Berat 21/36 diell

Vlorë 23/34 diell

Korçë 18/32 diell

Gjirokastër19/34 diell

Sarandë 25/34 diell

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet