Pasta me ton kremoze

Makarona me ton kremoze, një gatim i shpejtë dhe i lehtë për t’u përgatitur, gati për pak minuta dhe ideale për t’I shërbyer për çdo rast, një pjatë e parë e shijshme për tu shërbyer si e nxehtë ashtu edhe e ftohtë. Një recetë ideale për ata që kanë pak kohë në dispozicion për të gatuar, gjithashtu e përsosur për t’u marrë në det ose për një vakt në natyrë.

Përbërësit:

• 200 g makarona

• 160 g ton në vaj

• 150 g djathë i freskët I butë

• kaperi

• kripë

Përgatitja: Për të përgatitur makaronat me ton, së pari vloni ujë dhe hidhni kripë në një tenxhere, ku do të na duhet të gatuajmë makaronat. Në një tas vendosni djathë të freskët tip Philadelphia ose ricotta ose çfarëdo që preferoni, shtoni tonin e kulluar mirë, kaperin, hidhni pak ujë gatimi dhe përzieni duke përzier gjithçka. Hidhni makaronat në ujë të valë dhe gatuajini për kohën e treguar në paketë. Pasi të jenë gatuar, kullojini ato. Në nxehtësia të ulët, përzieni gjithçka. Nëse keni nevojë mund të shtoni pak më shumë ujë gatimi. Shërbeni makaronat me ton, kremoze dhe ... shijoni vaktin tuaj.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet