Penne me proshutë dhe kërpudha

Një recetë vjeshte për një pjatë të parë që rezulton të jetë një klasike e vërtetë e kuzhinës: penne, proshutë dhe kërpudha. Një pjatë e shijshme, e përgatitur me disa përbërës të thjeshtë që i kemi gjithmonë në qilar ose janë lehtësisht të disponueshme: proshutë e gatuar, kërpudha të thata dhe qepë. Të gjitha të ndërthurura me dy lugë krem dhe të pasuruar me Parmigiano Reggiano. Rezultati përfundimtar do të jetë, në pak më shumë se gjysmë ore, një pjatë makarona me kërpudha që është një përqendrim aromash dhe shijesh, një sukses i garantuar.

Përbërësit:

• 320 g rigate penne

• 50 g kërpudha të thata

• 50 g proshutë të gatuar të prerë në kubikë

• 1/2 dl verë të bardhë

• 1 qepë

• dy lugë krem

• supë perimesh

• djathë parmixhano të integruar

• gjalpë

• vaj vaj ulliri ekstra i virgjër

• kripë

Përgatitja: Hapi i parë për të bërë penën me proshutë dhe kërpudha është që të lagni kërpudhat e thata në një tas të vogël me ujë të vakët për rreth pesëmbëdhjetë minuta, në mënyrë që t'i bëni të buta ato. Në një tigan, shkrini një pjesë gjalpë me dy lugë vaj, qepën e copëtuar dhe kur të jetë bërë e tejdukshme shtoni kërpudhat dhe proshutën e gatuar. Pas dy minutash gatim në nxehtësi të lartë, lagur me verën, lëreni të avullojë, ulni zjarrin në të ulët dhe gatuajeni për rreth 20 minuta. Kah fundi i gatimit, shtoni disa lugë supë të nxehtë dhe dy krem. Rregulloni kripën dhe fikeni. Ndërkohë do të keni zier penne në ujë të bollshëm të kripur; kullojeni kur të jetë al dente, hidhni salcën e kërpudhave, spërkateni me djathë parmixhano dhe menjëherë shërbejeni penën, proshutën dhe kërpudhat.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet