Pesto me kungulleshka

Receta pesto me kungulleshka është e përsosur për pjatat e para me shije dhe e lehtë, por mund të përdoret gjithashtu për të zbukuruar brusketat ose antipastat.

Kungulleshkat përdoren të papërpunuara, por kjo nuk prek aspak shijen përfundimtare dhe përkundrazi e rrit atë duke ruajtur vetitë ushqyese, hidratuese dhe antioksiduese të paprekura.

Mund të mbahet në frigorifer për disa ditë: thjesht shtoni një rrëzë vaji në sipërfaqe dhe mbulojeni me mbështjellës plastik.

Përbërësit:

• 250 gr kungulleshka

• 10 gr arra pishe

• 10 gr bajame të qëruara

• 25 gr djathë parmixhan të grirë

• 1 thelb hudhër

• 30 ml vaj ulliri ekstra të virgjër

• 2 lugë të vogla me kripë

• borzilok

• nenexhik

Përgatitja: merrni kungulleshkat, ndajini ato në 4 pjesë dhe hiqni pak nga pjesa qendrore ku janë farat. Pritini kungujt në copa të vogla dhe vendosini në mikser së bashku me arrat e pishës, bajamet, djathin e grirë , hudhrën, kripën dhe erëzat. Skuqni gjithçka duke shtuar gradualisht vajin, derisa të fitohet një krem i butë dhe homogjen. Pesto është gati, tani ju vetëm duhet ta transferoni atë në një tas dhe ta zbukuroni atë me një rrëzë të hollë vaji dhe një gjethe borziloku dhe nenexhiku.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet