Efekti mahnitës i rosmarinës me alkool

E lehtë për tu përgatitur dhe përdorur, rozmarinë dhe alkool do t’ju rezultoi me një efekt mahnitës. Kur vuani nga dhimbje në pjesë të ndryshme të trupi, ky produkt do t’ju hyjë shumë në punë. Në kuadër të mjekësisë natyrore kjo recetë do të mund t’ju ndihmojë për të eleminuar dhimbjet e muskujve, zhdukjen e celulitit, varicet dhe shumë probleme të tjera.

Si përgatitet rozmarina me alkool? Në një kavanoz qelqi hidhni disa dega rozmarinë pa i hequr gjethe, pas ato kanë mjaft vlera. Më pas shtoni alkool farmaceutik, derisa të mbulojë të gjitha degët e rozmarinës. Kjo përzierje duhet të qendrojë për rreth dy javë i mbyllur. Vetëm pas dy javësh produkti do të jetë gati. Rozmarina me alkool do t’ju ndihmojë në eliminimin e shumë shqetësimeve të raportuara këtu.

1) Celuliti: është në gjendje të eliminojë celulitin nëse aplikohet çdo ditë si krem.

2) Tensioni i muskujve: posedojnë përfitime anti-inflamatore që mund të rezultojnë në zhdukjen e dhimbjes dhe tensionit të muskujve në minuta.

3) Gripi: duke e nuhatur në një copë të lagur me këtë produkt, ajo do të ju ndihmojë në largimin e gripit.

4) Humbja e flokeve: Para se të lani flokët me shampon të zakonshëm, aplikoni ilaçin e rekomanduar në lëkurën e kokës për të paktën 5 minuta. Alkooli me rozmarinë do të depërtojë në lëkurë i cili do të rigjenerojë qelizat duke parandaluar humbjen e flokëve.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet