Surprizat e motit

Moti i kthjellët e vranësira në zhvillim në orët e mesditës dhe pasdites. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak parashikohet reshje shiu me intesitet të ulët përgjatë relieveve malore në orët e pasdites. Era do të fryjë me drejtim Verilindje – Veriperëndim 1-10m/s, përgjatë vijës bregdetar era deri në 15m/s. Valëzimi në detë i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla

Shkodër 18/30 Diell re

Kukës 12/26 Diell shi

Lezhë 17/30 Diell re

Dibër 9/25 Diell shi

Durrës 16/31 Diell re

Tiranë 17/31 Diell re

Elbasan 17/31 Diell re

Berat 13/32 Diell re

Vlorë 15/31 Diell re

Korçë 11/24 Diell shi

Gjirokastër 13/31 Diell re

Sarandë 16/30 Diell re

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet