''Tortino'' me patate dhe brokoli

"Tortino" me patate dhe brokoli është një byrek me shije shumë i thjeshtë për t’u përgatitur, në të cilin brokoli piqet në furrë nga një shtresë patatesh. I thjeshtë për t’u përgatitur, mund të jetë gjithashtu një pjatë e pasur anësore që mund të shërbehet me pjata me mish, djathë ose vezë. Byreku me patate dhe brokoli mund ta mbani shumë mirë për një ditë në frigorifer. Para se ta shijoni, ngroheni atë në furrë në 200 ° C për rreth dhjetë minuta.

..................

Përbërësit:

• 250 g brokoli

• 300 g patate

• vaj ulliri ekstra i virgjër

• Kripë

• piper i zi i sapo bluar

• 40 g Parmigiano Reggiano i grirë

...................

Përgatitja: Pastroni brokolin duke zgjedhur vetëm tufat, duke i ndarë në mënyrë që të jenë mjaft të vogla. Lani patatet, hiqini lwkurat dhe pritini në feta në një trashësi maksimale prej disa milimetrash. Lyejmë tavën me vaj, pastaj vendosim një shtresë patatesh në fund. Shtoni një majë kripë, një spec të integruar dhe vendosni një shtresë brokoli. Hidhni kripë, shtoni vaj dhe një grusht Parmezan. Më pas vendosni një shtresë tjetër patatesh sipër brokolit. Hidhni përsëri kripë dhe piper, shtoni vaj dhe më shumë Parmezan. Mbuloni me letër alumini dhe piqni në 200 ° C për 35 minuta. Hiqni petëzimin dhe vazhdoni gatimin edhe për 10 minuta të tjera. Duhet të skuqet mirë në sipërfaqe. Hiqeni nga furra dhe prisni 5 minuta para se ta shërbeni.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet