1200 Euro për të shkuar në Itali, kapen në kufi

Policia ka arrestuar sot dy shtetas shqiptar, për "dhënie ndihme në kalim të paligjshëm të kufirit". Katër pakistanezë po tentonin të kalonin kufirin e Kakavijës në tentativë për të kaluar në vendet e Bashkimit europian (Itali). Dy shqiptarët u kishin marrë nga 1200 Euro secilit. Ngjarja ndodhi në fund të operacionit të koduar "Premtimi". Në pranga Shahe Koko, 23 vjeç dhe Hamdi Seferi, 18 vjeç, të dy banues në Gjirokastër.

Author
Hermes News

Redaksia

Lajme të ngjashme

Shkruaj një koment

0 Komentet