Operacion antidrogë në Itali, 20 të arresuar mes tyre 12 shqiptarë

Policia italiane ka përfunduar operacionin antidrogë i cili ka nisur që në 2016 ku kanë rënë në pranga 20 persona, mes tyre edhe 12 shqiptarë. Mediat italiane raportojnë se droga trafikohej në Brescia dhe merrej kryesisht nga Holanda dhe Shqipëria. Karabinierët kanë ndaluar një ngarkesë marijuane prej 3 tonësh drogë që vinte në Shqipëri përmes gomoneve. Korrierët shqiptarë e dërgonin drogën përmes skafistëve ndërsa në Brescia ajo mbërrinte nëpërmjet pakove të fshehura në makina.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet