Rreh me grushte të bijën, denoncimi në polici

Një 44 vjeçar është arrestuar pas denoncimit të së bijës, e cila u ka thënë policëve se i ati ka dhunuar atë, të motrën dhe nënën e tyre. R. Gjergji, 12 vjeç, ka përfunduar në spital për shkak të plagëve të marra, ndërsa policia ka arrestuar të atij Fran Gjergjin, i alkolizuar. Pas dëshmisë së vajzës, policia ka vënë në pranga babain nën akuzën "për dhunë në familje". Por rasti i saj nuk është i vetëm. Në Shqipëri rastet e dhunës në familje po përhapen çdo ditë e më shumë.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet