Shkodër: shpërthimi i nënstacionit, në gjendje të rëndë electriçisti

Tre elektriçistë kanë mbetur të plagosur mbrëmjen e djeshmë gjatë shpërthimit të një automati që po riparonin. Të plagosurit janë shtetasit: Afrim Halluni, Erjon Hafizi dhe Anton Berisha. Elektriçisti Anton Berisha i plagosur më lehtë, ndodhet në spitalin e Shkodrës, ndërsa Halluni dhe Hafizi janë tranportuar me urgjencë drejt Tiranës për mjekim më të specializuar. Gjendja shëndetësore e Erion Hafizi nuk është përmisuar as pas nidhmës së marrë në QSUT, këshuqë punonjësi i OSHEE-së pritet që të niset sot drejt Italisë për trajtim më të specializuar.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet