Trafiku i veprave të artit, arrestohet Beqir Gjura në Elbasan

51 vjeçari nga Elbasani Beqir Gjura u akuzua sot për trafik veprash arti, pasi u arrestua në flagrancë nga policia. Ngjarja ndodhi në Berat. Ai u kap duke transportuar me automjetin me targa AA 461 BL në pronësi të tij, disa sende të dyshuara si vepra arti. Në cilësinë e provës materiale iu gjetën dhe sekuestruan: 1 shpatë antike, 1 pistoletë e vjetër, statuja, papiruse si dhe vepra arti të tjera. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprën penale “Trafikimi i veprave të artit dhe kulturës”.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet