Dua Lipa në listën e grave më me influencë në Britani

Në listën e 25 grave dhe vajzave më me influencë në Britani është dhe një shqiptare, Dua Lipa. Renditjen e bëri revista Vogue.

Në krah të saj janë emra si Meghan Markel, dukesha e Sussex, JK Rowling, Amal Clooney. Lista përshfin emra nga fusha e kulturës, modës, arteve, medias dhe sporti. Gratë e përzgjedhura në listë, variojnë nga mosha 22 vjeçare si Dua Lipa deri në moshën 73 vjeçare, Baroness Hale, Presidente e Gjykatës Supreme. si dhe përfshin figura të politikës, arteve, modës, mediave dhe sportit. Dua Lipa e cili fitoi dy çmime të Brit Aëards këtë vit, është gruaja e parë kandidate për 5 nominime për një natë, dhe përshkruhet nga Vogue si një "percaktim i kulturës".

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet