Gruaja e Colin Firth rrëfen çështjen e tradhëtisë 'Stalker'

Brancaccia mohon akuzat: Ja marrëdhënia ime me producenten

Gruaja e Colin Firth pranon se ka pasur një marrëdhënie me një italian, të cilin e akuzon për kërcënim. Livia Giuggioli, 48 vjeçe, një producente filmi, e martuar me aktorin fituese të Oskarit në vitin 1997, nxiti një hetim në Itali, pasi hodhi akuza ndaj një gazetari, se ky i fundit e ngacmonte me mesazhe të frikshme kërcënuese.

Marco Brancaccia, 55 vjeç, mohoi këto akuza duke i thënë "The Times" se Giuggioli ka shpifur, me pretendimet për të mbuluar çështjen që kishin pasur të dy në vitet 2015 dhe 2016.

Në një deklaratë të dhënë për "The Times", çifti konfirmoi marrëdhënien, duke thënë se, "Disa vite më parë Colin dhe Livia kishin marrë vendimin për t'u divorcuar. Gjatë asaj kohe, Livia për një kohë të shkurtër u përfshi në një romancë me ish-shokun e saj Brancaccia. Por nuk zgjati shumë dhe më pas Firth u rikthye sërish me të."

Më pas deklarata vazhdon "Kohë më vonë Brancaccia zhvilloi një fushatë ngacmimesh të frikshme për muaj me radhë, shumica e të cilave është e dokumentuar. Për arsye të dukshme, Firths kurrë nuk kanë pasur ndonjë dëshirë për ta bërë këtë çështje publike". Nga kjo marrëdhënie çifti ka dy djem, Luca 16 vjeç dhe Matteo 15 vjeç.

"Raportimi këtë javë për këtë çështje kuptohet që ka ardhur si pasojë e rrjedhjes së një dokumenti gjyqësor. Kjo është shumë për të ardhur keq,"përfundoi deklarata.

Prokurorët italianë kërkuan padinë e Brancaccia’s, sipas ANSA-s, botimin që Brancaccia’s mbetet i punësuar.

Brancaccia, 55 vjeç, nga ana tjetër mohoi akuzat e hedhura në drejtim të tij nga gazeta por ka sqaruar se mes tyre ka pasur një romancë. "Ajo donte ta linte Colinin për mua," tha ai, duke shtuar se martesa e saj tashmë ishte konsumuar gjatë viteve.

Ai vazhdoi, "kërcënimi im" përbëhej nga dy mesazhe në whatsApp pasi marrëdhënia jonë përfundoi në qershor 2016, dhe më pas me një email. Kam shkruar një email tek Colin për marrëdhënien time me Livia, për të cilën tani më vjen keq për dërgimin e tij dhe ajo ka paraqitur një ankesë kundër meje me frikën se unë mund të bëja publike dhe ajo më pas do të kishte probleme me martesën e saj".

Brancaccia vazhdon, "Në një vit ajo më dërgoi qindra mesazhe dashurie, foto dhe videove, madje edhe një ditar", duke shtuar se Firth kishte treguar "mirëkuptim" për këto situata.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet