Ndërron jetë regjisori i ‘Pretty Woman’

Ndërron jetë regjisori i famshëm i Hollivudit Garry Marshall. Marshall është krijuesi i komedive sentimentale të famshme si ‘Pretty woman’ dhe ‘Affraid to love’. Familjarët e tij bënë të ditur se regjisori u nda nga jeta në moshën 81 vjeçare. Marshal ishte krijues edhe i disa serialeve televizive të famshme si ‘Happy Day’ apo ‘Mork and Mindy’, ku në rolin kryesor është Robin Williams, i cili shfaqet në petkun e një alieni. Regjisori 81 vjeçar ka interpretuar gjithashtu në disa filma si ‘Brothers and sisters’, apo ‘According to Jim’.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet