Dritëro Agolli

Ndërron jetë shkrimtari i madh Driteri Agolli
Rama: ''do të mbetet vend pelegrinazhi për gjithë të dashuruarit''

Ndahet nga jeta poeti i madh shqiptar Dritëro Agolli. "Lamtumirë Dritëro. U prehsh i qetë në tokën ku le pas një mal të lartë përjetësie, i cili do të mbetet vend pelegrinazhi për gjithë të dashuruarit pas letrave shqipe, brez pas brezi…”, shkruan kryeministri Rama ne Fb. Ai ishte i pari qe dha lajmin e ndarjes se tij nga jeta. KOmente dhe ngushelimet me pas nga politikane e figura te tjera te artit. Dritero Agolli vuante prej kohesh nga semundje ne frymemarrje dhe kardiake. Para një jave në spital ai kishte shfaqur probleme në mushkëri te cilat gjatë ditëve kishin ardhur duke u përkeqesuar.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet