Shuhet legjenda e aktrimit Gene Wilder

Ndahet nga jeta në moshën 83 vjeçare, aktori legjendar Gene Wilder. Ai u bë mjaft i dashur për publikun pas interpretimit të Ëilly Ëonkas në filmin me po të njëtin titull, si dhe me rolin e tij tek ‘Fabrika e çokollatës’. Wilder vuante prej kohësh nga sëmundja e Alzhaimerit, e cila i shkaktoi atij vdekjen. Aktori legjendar ndërroi jetë pasditen e 28 gushtit në Stamford të Connecticut. Lajmi për vdekjen e tij u dha nga familjarët. Fillimish Ëilder e nisi si aktor teatri, ndërkohë që famën botërore e mori me rolet e tj filmike në ‘The producers’, ‘Blazing Saddles’ dhe ‘Young Frankenstein’

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet