Sot ceremonia e çmimeve “Oscar”, “The Shape of Water” udhëheq nominimet

Filmi romantik i Guillermo del Toro, “The Shape of Water” është e nominuar në 13 kategori, duke përfshirë edhe atë të filmit më të mirë. Filmi i dytë më i nominuar është drama “Dunkirk” në 8 kategori dhe “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri” në vendin e tretë me 7 nominime. Mbrëmjen e 4 marsit pritet të mësohet nëse do të këtë surpriza nga kjo ceremoni.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet