Flokë të gjatë, të bukur, të fortë; ja sekreti

Dëshiron të kesh flokë të gjatë, të fortë dhe të shëndetshëm? Më poshtë po ju japim një recetë e cila do t'ju ndihmojë ta arrini këtë objektiv. Cila vajzë nuk i do flokët e bukur?! Zgjidhja më e mirë për këtë nuk është blerja e produkteve me kimikate nëpër supermarkete apo dyqane të ndryshme, por një recetë e thjeshtë me përbërës natyral, që do t'ju ndihmojë të arrini atë çfarë dëshironi: gjatësinë, fortësinë, shkëlqimin.

Cfarë ju duhet?

1 vezë

1 filxhan më qumësht të frekët

2 dy lugë gjellë më lëng limoni

2 lugë gjelle më vaj ulliri

Si ta përgatisim?

Hidh vezën në një tas dhe shto lëngun e limonit, vajin e ullirit brenda dhe përziejini mirë. Tani fillo ta aplikosh këtë maskë nga skalpi i flokëve deri në gjatësinë e tyre. Mbuloji flokët me një letër alumini dhe lërë të pushojnë për 20 minuta. Pas kësaj pastro maskën me ujë të vakët, ose më mirë akoma të ftohtë.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet