Karakteristikat e dobishme të dafinës

Dafina, e njohur botanisht me emrin e Laurus nobilis, është një bimë aromatike që i përket familjes Lauraceae. Dafina shpesh rritet si një kaçubë me madhësi të ndryshme, por është një pemë e vërtetë, ka degë të holla, druri I saj është shumë aromatik. Gjethet e dafinës janë ngjyrë jeshile të errët, lëkure, me shkëlqim në pjesën e sipërme të gjethes dhe e errët në pjesën e poshtme, gjithashtu shumë aromatike.

Frutat e saj janë të zeza, por me shkëlqim kur piqen dhe përmbajnë vetëm një farë. Piqen në periudhën nga tetori deri në nëntor. Vetëm gjethet janë ato që përdoren si në kuzhinë ashtu edhe për qëllime terapeutike, konsumi i tyre përcakton një seri përfitimesh për trupin tonë.

Përdorimi i parë nga këto gjethe shumë aromatike është, natyrisht, në kuzhinë. Gjethet e dafinës shpesh përdoren si ilaç natyral për aromatizimin e mishit dhe peshkut, përdoret si zgjidhje për insektet në dollape, mund të përdoren për përgatitjen e zierjeve me fuqi tretëse ose edhe për të bërë një banjë këmbësh. Nëse trajtohet me alkool, mund të merret një liker me vete tretëse, stimuluese, antiseptike dhe është gjithashtu shumë i dobishëm kundër kollës dhe bronkitit.

Sa për frutat e dafinës, prej tyre është e mundur të merret një vaj aromatik, i cili ka veti medicinale, të cilat përdoren gjithashtu për prodhimin e sapunit Alepo. Që nga kohërat e lashta, dafina është përdorur për vetitë e saj të dobishme si një bimë medicinale me veti shëruese, prandaj është një zgjidhje e vërtetë për shëndetin.

Dafina sjell përfitime për flokët: Ndër mjetet natyrore, të përdorura që nga kohërat e lashta, sugjerojnë që pirja e një infuzioni të gjetheve të dafinës ndihmon për të parandaluar humbjen e flokëve dhe gjithashtu ndihmon në uljen e zbokthit. Përgatitja e një infuzion të gjetheve të dafinës është shumë e thjeshtë, thjesht shtoni disa gjethe dafine në ujë të valë dhe prisni që infuzioni bëhet i vakët, në këtë pikë ju mund ta pini atë ose ta përdorni për të shpëlarë flokët pasi keni përdorur shampo.

Promovon tretjen: Infuzioni i dafinës gjithashtu mund të pihet. Pirja e një infuzion të gjetheve të dafinës ndihmon për të rregulluar dhe gjithashtu për të përmirësuar tretjen, veçanërisht kur hani më shumë se zakonisht dhe ndjeheni të fryrë. Dafina, në të vërtetë, ka veti diuretike që favorizojnë eleminimin e toksinave që grumbullohen në trup, por gjithashtu siguron enzima që përmirësojnë procesin e tretjes.

Është e mirë për zemrën: Dafina përmban dy përbërës aktivë që janë rutina dhe acidi kafeik, të cilat ndihmojnë në uljen e niveleve të kolesterolit, rrjedhimisht kjo veti do të jetë e dobishme për zemrën dhe tërë sistemin e qarkullimit të gjakut.

E shkëlqyeshme në rast të mavijosjeve: Dafina gjithashtu ka veti anti-inflamatore, për këtë arsye, që nga kohërat e lashta, përdoret si ilaç për dhimbjen nga fryrja ose problemet e muskujve. Ju duhet të formoni një masë si një pastë, copëtoni gjethet dhe shtojini ato në një vaj, për shembull me vaj kastori.

Është e mirë për sistemin e frymëmarrjes: Dafina është gjithashtu shumë e efektshme kundër kollës, ftohjes, lehtëson eleminimin e baktereve. Këshillohet që të bëhen avuj me gjethet e dafinës dhe simptomat e gripit do të zhduken.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet