Makarona me salcë patëllxhanësh

Makaronat me salcë patëllxhani janë një pjatë e parë e thjeshtë, e shijshme dhe e lehtë, tipike e sezonit të verës, kur patëllxhanët dhe domatet janë në gjendjen më të mirë. Për përgatitjen e makaronave me salcë patëllxhani, preferoni patëllxhanët me lëkurë të zezë, formë të zgjatur dhe pure domate të freskët. Së bashku me borzilokun dhe vajin e ullirit ekstra të virgjër ata do t'i japin gjellës një shije të pagabueshme.

Përbërësit:

1 patëllxhan të vogël

kripë

1 qepë të verdhë të vogël

2 lugë vaj ulliri ekstra të virgjër

300 g pure domate

6 gjethe borziloku

160 g makarona

Përgatitja: Lani patëllxhanin, priteni në feta rreth një centimetër të trashë dhe priteni në kube. Vendosini në një kullesë, spërkatini ato me një kripë, përziejini dhe lërini të humbin lëngun për të paktën 20 minuta. Ndërkohë, qëroni qepën, copëtoni atë imët, vendoseni në një tigan me vaj dhe skuqeni butësisht me një majë kripe dhe disa lugë ujë ose supë të nxehtë perimesh.

Ngrini nxehtësinë, shtoni patëllxhanët dhe gatuajini për rreth 5 minuta, derisa të bëhen të këndshëm dhe të butë. Shtoni purenë e domates, gjethet e borzilokut të lara dhe të copëtuara dhe vazhdoni gatimin në nxehtësi të ulët, të mbuluar, për 10-15 minuta, derisa salca të tkurret sipas shijes tuaj personale. Shijoni dhe shtoni kripë vetëm në fund të gatimit.

Zieni makaronat në ujë të bollshëm me kripë dhe, pak para se t’i kulloni, shtoni një tigan me ujë gatimi në tiganin e patëllxhanit, dhe më pas ndizni nxehtësinë. Kaloni makaronat e kulluara në nxehtësi të lartë në tigan për disa momente, duke i kthyer shpesh. Shërbejeni të zbukuruar me degëzat e borzilokut dhe një hedhje të vajit të papërpunuar.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet