Moda vjeshtë-dimër 2020-21 flet gjuhën e luleve

Ditët që bëhen më të shkurtra, kolona e merkurit që fillon të zbresë, qielli që bëhet gjithnjë e më shumë gri. Nuk ka dyshim: vjeshta është pranë nesh dhe kjo do të thotë se është koha për t'u mbyllur patjetër kapitulli "verë" (psherëtimë!) dhe kthimi në rutinën e përditshme.

Dhe çfarë mënyre më të mirë për të kthyer faqen dhe për të përqafuar sezonin e ri sesa për t'i dhënë vetes disa blerje të shëndetshme për të filluar të "popullimin" e veshjet tona me pjesët e domosdoshme që kemi apo që do të na shoqërojnë gjatë muajve të ardhshëm? Për shembull një jumpsuit xhins, ose një pale çizme për të treguar shenjat e para të shiut. Por në mesin e blerjeve të reja për vjeshtën, sigurohuni që të përfshini edhe disa veshje me printe lulesh. Trendi i luleve në fakt do të jetë një nga temat kryesore të gjithë periudhës 2020-21.

Nga fustanet të shpërndarë me sytha dhe xhaketa të shtypura në tufë lulesh, përmes fundeve të palosura, bluzave me xhupa dhe pantallona në "lulëzim" të plotë, sezoni i ftohtë do të ndizet me ngjyra, duke zbuluar anën e tij më romantike. Mania e luleve nuk do të kursejë as aksesorët: ne do të gjejmë petale dhe lule në shiritat e kokës për flokë, çanta të propozuara nga Gucci, dekolte, çizme amfibi (po, e keni lexuar mirë!) dhe madje edhe tani maska thelbësore.

Me pak fjalë, nëse deri më tani gjithmonë keni menduar se modelet me lule ishin prerogativë të pamjes pranverore, shumë propozime që së shpejti do të mbushin dritaret - virtuale dhe ndryshe - me siguri do t'ju bëjnë të ndërroni mendje.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet