Rosto viçi

Mish viçi pjesë për rosto 1 kg

vaj ulliri rreth 70 ml

7-8 thelpinj hudhre

10-15 kokrra piperi

1 gote verë të kuqe (250 ml)

1 gotë ujë (250 ml)

kripë

pak selino të prerë në kubik dhe një karotë për salcën e rostos.

Nëse doni mund ta lidhni me pak miell dhe krem pana salcën, unë e lashë thjesht ashtu siç ishte, e kullova në sitë dhe e zjeva pak në një tenxhere të vogël që të trashej pak (fotot e përgatitjes). Në fund i vura pak gjalpë të ftohtë që të lidhej salca më mirë. E shoqërova me makarona spirale të zjera, makaronave dhe fetave te prera hollë të rostos u hodha salcë nga rostoja.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet