Ahmetaj i kundërpërgjigjet Bashës: Koha kur qepenat mbylleshin nga frika është e shkuar

Ministri i Financave Arben Ahmetaj, i është kundërpërgjigjur akuzave të kreut demokrat. Ky i fundit akuzoi qeverinë se gjatë muajit janar u mbyllën rreth 1447 biznese. Ahmetaj i është drejtuar Bashës se ekonomia matet me shifra, përtej emocioneve politike. Pasi vetëm në muajin janar janë regjistruar vetëm 237 biznese më shumë se në të njëjtin muaj të vvitit të shkuar. Koha kur qepenat mbylleshin për shkak të frikës dhe pasigurisë është e shkuar dhe e largët, ka shtuar ministri. Ja reagimi i plotë:

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet