Anëtarësimi i Shqipërisë në BE, Cipras bisedë telefonike me Ramën

Kryeministri grek, Aleksis Cipras zhvilloi sot një bisedë telefonike me kryeministrin shqiptar, Edi Rama. Gjatë kësaj bisede, të dy kryeministrat diskutuan për reformat e ndërmarra nga Shqipëria dhe përgatitjet e nevojshme për fillimin e procesit të anëtarësimit të saj në BE. Ata diskutuan gjithashtu rreth zhvillimeve rajonale dhe marrëdhënieve ekonomike dypalëshe.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet