I bëj thirrje çdo qytetari të mos bjerë pre e urdhërave qorre

Kreu i grupit parlamentar i të partisë Socialiste Taulant Balla, emër i kontestuar nga Partia demokratike, dhe disa herë objekt skandalesh në media, bën thirrje për të ruajtur qetësinë në protestat e 16 Shkurtit. “Unë i bëj thirrje çdo qytetari të mos bjerë pre e urdhërave qorre apo një lideri të skaduar të PD apo LSI, dhe të bëhet një robot nën urdhrat e tyre për të dëmtuar një pllakë, apo një xham, apo një derë, apo pronë të përbashkët. Të protestosh është një e drejtë, por të dëmtosh pronën publike apo private, dënohesh sipas ligjit”, tha Balla.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet