Basha, kërkojmë zbatimin e Reformës zgjedhore

Pasi përmendi lidhjet me krimin e organizuar, trafikun e droges, mungesën e investimeve, dhe 300 milionë euro borxhe, kreu i opozitës Lulzim Basha, kërkoi sot nga podiumi i parlamentit zbatimin e Reformës zgjedhore. "Ky regjim nuk duhet të vazhdojë më. Brenda këtyre mureve mbahet peng vullnenti i shqiptarëve", tha Basha. (vijon)

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

2 Komentet

  1. Child Eagle  e Martë 12 Shtator, 2017

    Basha tú thot STOP koncesjoneve per HEC-e ne cdo rrjedh uji te Shqipnise. Qeveria ka dhane leje me ndertu nji monster ekologjike HEC-in,mbi lumin Shale. Tan zona e mrekullueshme poshte kanionit te Grunasit, dhe poshte vaskave te famshme qe krijon lumi qe krijon Syrin e Kalter, do mbytet nga liqeni, mbase edhe vaskat do mbulohen. Ky shkaterrim kryhet gjoja ne emer te prodhimit te energjise elektrike. Mirepo edhe vete Fierza asht nji faliment i madh. Ma teper u ba me shit mend botes se shqiptaret ngrejne diga te nalta, sesa me siguru energjine. Shtrirja e madhe e liqenit te Fierzes nuk e run dot ujin ne kuotat e nevojshme ne kushtet e motit shume te nxehte e pa reshje te Shqiperise. Tash, keto liqene qe po shtohen do zhdukin te vetmit lumenj te mrekullueshem qe kan mbet: Shalen po ashtu dhe Valbonen. Liqejt e HEC-eve do e lageshtojne motin ne dimer,tuj zhduk rregullshmerin e klimes se thate. Bora dikur mbulonte qafe Therren qysh ne tetor, tash po zhduket pak nga pak e ka me humb krejt. Temperaturat ne vere kan me u ba ma te nalta e do perceptohen edhe ma te nalta per shkak te lageshtires se shtume te ajrit prej ujit te liqejve. Merreni ket kauze e ngrini zanin. STOP SHKATERRIMIT Te MREKULLISE SE ALPEVE, THETHIT, SHALES, VALBONES! STOP POLITIKAVE INJORANTE TE SHKATERRIMIT TE NATYRES SHQIPTARE! STOP SHKATERRIMIT TE KUSHTEVE KLIMATERIKE TE SHQIPERISE. STOP SHKATERRIMIT TE TAN SISTEMIT EKOLOGJIK, FLORES E SIDOMOS FAUNES SE ALPEVE. KA HUMB TROFTA E LUMIT, SEPSE PO ZHDUKEN LUMENJT. Lumi i Shales do mbetet vetem ne tregime: Na ishte nji here. I bllokuar nga HEC-i dhe liqeni i tij ne Theth, i bllokuar nga liqeni i Komanit, Shala po perjeton castet e fundit te jetes. Ai asht i denum me vdekje. Stop vdekjes se Shales!

  2. Shpat Castrati   e Martë 12 Shtator, 2017

    Zgjedhjet kan mbaruar pèr Kater vitet e ardhshme o Dash,o bèrllog,o pis ,kqyrni pèrmisone jetèn e popullit o Idiota