Basha komenton deklaratën e Vlahutin:

Partia demokratike ka përshëndetur dje deklaratën e Ambasadores së Bashkimit europian në Tiranë Romana Vlahutin, e cila mbështet faktin se "çelja e negociatave ka si kusht luftën kundër kanabisit". Në një deklaratë për mediat PD vlerëson se më në fund, Ambasadorja u tha shqiptarëve atë që demokratët e kanë thënë që prej tre vitesh. Ecuria e Bashkimit europian po mbahet peng nga vetë Edi Rama kishte thënë Basha dje. "Në këto kushte ka vetëm një mundësi për të ardhmen tonë europiane: të bëhemi të gjithë bashkë kundër drogës dhe krimit", tha ai.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet