Basha, ministrat e rinj nuk i njeh kush

Të panjohur, të paaftë dhe disa prej tyrë të zhytur në afera korruptive. Kështu i quajti kryetari i Partisë demokratike Lulzim Basha emërimet e reja në Qeveri. “Rama dëshmoi se nuk ka nevojë për ministra, por do të qeverisë me oligarkë. Ministrat e rinj janë anonimë, të paaftë, të korruptuar dhe do shërbejnë si fasada të qeverisë së Edi Ramës me oligarkët...Çdo shqiptar e ka kuptuar, peshku është qelbur nga koka”, u shpreh Basha.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet