Basha në Shkodër: Koha që PD të japë zgjidhjet e veta

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi një takim në Shkodër, prej nga tha për mediet se ishte në këtë qytet për të falënderuar të gjithë ata persona dhe militantë të PD që nuk kanë marrë pjesë në zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Basha tha se është koha që PD të japë një zgjidhje kundër shtetit që sipas tij është i kapur. “Jam këtu për të thënë se për mua dhe për PD refuzimi i Edi Ramës më 30 qershor është mbi të gjitha motiv dhe përgjegjësi për ta kthyer këtë në një votë shprese për një ndryshim të vërtetë për çdo shqiptar e çdo shqiptare që mund të vij me ndryshime kushtetuese, politike. Transformimi i thellë në radhë të parë i ekonomisë. Jam shumë i shqetësuar se nuk mjafton të themi se kjo është një pasojë e Edi Ramës tani është koha të japim zgjidhjet tona. Zgjidhjet tona për t’i dhënë fund një ekonomie të kapur nga 5 oligarke. Për të ulur taksat dhe jo për të rritur taksat. Dhe për t’i kthyer shqiptarëve të drejtën për të punuar me dinjitet”, tha Basha.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet