Kur do flasim? Rama, ftesë tjetër për dialog Bashës

Kryetari i mazhorancës Edi Rama kërkon negociata më rivalin e tij politik. Ftesa u bë dje nga Samiti i diasporës, ku Rama bëri këtë thirrje të dytë publike. "Sot po ju them se në jemi nën akuzë, jo sepse kjo është e vërteta, por sepse shqiptarët janë vënë kundër shqiptarëve. Atyre shqiptarëve që sot ishin ftuar dhe nuk janë këtu, unë u them vetëm një gjë: kur do të flasim?". Thirrja vjen në një kohë kur eurodeputetët thanë nga Tiranë se djegia e mandateve mund të çojnë në një bllokim të ri të nëgociatave. Pritet reagimi i Bashës.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet