Edi Rama ndërron kabinetin në Asamblenë e PSsë. Emrat e rinj që i zëvendësojnë

Rama largon pjesën më të madhe të ministrave. "Reflektim dhe një kapërcim i domosdoshëm" për të plotësur nevojat e vendit, por dhe për tu bërë gati për "fitoren". Kështu e quajti. Ndalet dhe tek protestat e studentëve. "Na kanë treguar si do të jetë rruga për të fituar mandatin e tretë", tha Rama. U larguan të gjithë ministrat që kanë 5 vjet në kabinet. Analizë pozitive për ministrat që do të largohen. "Do bëj falenderim të posaçëm duke u thënë që për rezultet e secilit do të mbaja një fjalë më vete", tha Rama që bëri publik emrat që do të ndërrohen. (vijon)

1.Lindita Nikolla zëvendësohet nga Besa Shahini.

2.Arben Ahmetaj zëvendësohet nga Anila Denaj.

3.Ditmir Bushati zëvendësohet nga Genc Cakaj.

4.Damian Gjiknuri zëvendësohet nga Belinda Balluku.

5.Niko Peleshi zëvendësohet nga Bleci Cuci.

6. Mirela Kumbaro zëvendësohet nga Elva Margariti.

7.Sonila Qato zvendësohet nga Eduard Shalsi.

8.Elisa Spiropali emërohet ministre për Marrëdhënien me Parlamentin.

9. Erjon Braçe zv.Kryeministri i ri i qeverisë.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet