Emrat që mund të mos kandidojnë në zgjedhjet vendore

Partia socialiste propozon si rregull që të mos pranohet asnjë kandidat që ka tre mandate për zgjedhjet vendore. Lajmi është konfirmuar nga mediat shqiptare, të cilët nëvizojnë se kjo kërkesë i është dërguar zyrtarisht dhe Komisionit qendror të zgjedhjeve. Nëse kjo miratohet atëherë nuk do të mund të kandidojnë në këto zgjedhje Vangjush Dako (Durres), Qazim Sejdini (Elbasan), dhe Xhelal Mziu (Kamez).

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

1 Komentet

  1. Xhabir Zejnuni   e Mërkurë 27 Shkurt, 2019

    Edhe kandidati per deputet do ishte mire po ashtu.