FRESH, zgjedhje të reja. Joleza Koka ngjitet në PS

Në FRESH, do të zhvillohen zgjedhjet e reja. Lajmi u dha nga Kryeministri Rama, dje, gjatë një takimi me të rinjtë dhe disa deputetë, në hollin e kishës Ortodokse, disa ditë pas disa deklaratavë "të lehta" të bëra nga kryetarja e FRESH Joleza Koka. Deri më 19 Mars do të bëhet dhe riformatimi i strukturës. Ai i kërkoi ish kryetares Elisa Spiropali, Olta Xhaçka, Megi Ajtyresa dhe Joleza Koka të merren me organizimin e zgjedhjeve, që për herë të fundi ishin bëre në vitin 2012të. Rama vendosi që Koka nuk do të jetë më pjesë e FRESH, por e PSsë. Të rinjtë e vjetër të politikës... nga Luan Kurti

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

2 Komentet

  1. dona  e Premte 19 Shkurt, 2016

    dmth i promovojne keto pulebardhat?