Presidenti i bashkohet PD/LSI dhe kërkon nga qytetarët ta mbështesin protestën

Pamje dhune i ka quajtur Presidenti i republikës Ilir Meta shoqërimet në Polici të disa protestuesve, dhe ndërhyrjet e forcave të rendit për të ruajtur stabilitetin e protestës para teatrit, që po ndizet për ditë nga opozita. Meta i bashkohet PD/LSI dhe kërkon publikisht nga qytetarët që ta mbështesin protestën e opozitës.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

1 Komentet

  1. Aldo   e Mërkurë 20 Maj, 2020

    Ata te tere me ato lloj gjyqtaresh jane pasuruar, dhe po te zbatojne ligjin dhe ndonje mrekulli edhe kod te ri zgjedhor me lista te hapura, humbin postin kapitalet e korporoatave ku kane te punesuar fisin dhe shume interesa te tjera dmth praktikisht po ti kerkoni te zbatoje ligjin i kerkoni te beje vetevrasje politike. Ju qe mbroni te drejtat e njeriut indirekt jeni ne lufte te hapur me keto klanet private dhe shtetrore ku ne te gjithe boten kane frike nga qytetaret ndersa ketu jane qytetaret qe kane frike nga ata. ✍️